Cumartesi , 15 Ağustos 2020

ev » Ekonomi » KÜPELİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

KÜPELİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Kasım 25, 2017 12:06 am by: Kategori: Ekonomi, Gündem, Manşet KÜPELİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI için yorumlar kapalı A+ / A-

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

SAFRANBOLU / KARABÜK – “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretim sistemini hiçbir anlam ifade etmeyen çağ ve akıldışı bir anlayıştan kurtararak Cumhuriyetin uluslaşma, aydınlanma projesi haline dönüştürdüğünü söyleyen Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Öğretmenlerin dünyanın en kutsal mesleğini icra ettiğini vurgulayan Küpeli “Cumhuriyetimizi kuran, tam bağımsızlığımızı taçlandıran eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi kurumsallaştırarak ‘teba’ olan Anadolu halkını milletleşmiştir. Bu sebeple Eğitim-öğretim kurumlarında sadece okur-yazar değil; ekonomi, siyaset, bilim, kültür, sanat ve diğer değerlerle donatılarak, yarınların şekillenmesinde, ülke yönetiminde söz, karar ve yetki kullanan çağdaş, uygar, haklarını bilen bireylere yurttaş olma hakkı kazandırmıştır.
Atatürk’ün harf devrimini yaparak ulusumuza miras olarak armağan ettiği Türk Milli Eğitim sistemi, Cumhuriyetin en önemli, kazanımı, kutsal değeri ve teminatıdır.
Bu kazanımlar Cumhuriyeti korumakla eş değerdedir.
olan BAKZİFED ailesi olarak laik, çağdaş, bilimsel bir eğitimden yanayız.

Bizler Batı Karadeniz bölgesinin iş insanları olarak eğitimin alt yapısını, olanaklarını güçlendirmek için katma değer yaratan, istihdamı oluşturan yatırımlarımızla bu ülke için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz.

Türk Milli Eğitiminin ana unsuru olan öğretmenlerimizin daha çağdaş normlarda eğitim öğretim sunabilmeleri için yaşam kalitelerinin yükseltilmesini arzu etmekteyiz.

Bu vesileyle, bütün eğitimcilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor,Türk Milletinin Başöğretmeni Atatürk olmak üzere; ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi, terör şehitlerini saygı, rahmet ve minnetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlık içinde huzurlu uzun ömürler diliyor, ellerinden öpüyoruz.” diye söyledi.

KÜPELİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI Reviewed by on . Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı. SAFRANBOLU / Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı. SAFRANBOLU / Rating: 0
5.950 okunma
scroll to top