Cumartesi , 26 Eylül 2020

ev » Ekonomi » BAKZİFED’den Ankara Çıkarması
BAKZİFED’den Ankara Çıkarması

BAKZİFED’den Ankara Çıkarması

Kasım 4, 2017 12:23 am by: Kategori: Ekonomi BAKZİFED’den Ankara Çıkarması için yorumlar kapalı A+ / A-

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Genel Başkanı Bahri Küpeli, Federasyonun kurulduğu 2015 Yılı Eylül ayından bu yana Batı Karadeniz Bölgesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ve 2017-2019 İş ve Eylem planı, yeni dönem hedefleri ve projelerini Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’la paylaştı. 

ANKARA / SAFRANBOLU GÜNDEM GAZETESİ ( Haber Merkezi)  – Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Genel Başkanı Bahri Küpeli, Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri ve Dernek Başkanlarından  oluşan heyet, Karabük E. Milletvekili, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’a  ziyarette bulundu.

Heyet, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı Ankara’da bakanlıktaki makamında ziyaret etti.

KÜPELİ PROJELERİNİ ANLATTI

Ziyarette, Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED)  Genel Başkanı Bahri Küpeli, Federasyonun  kurulduğu 2015 Yılı Eylül ayından bu yana Batı Karadeniz Bölgesinde  gerçekleştirdikleri çalışmalar ve 2017-2019 İş ve Eylem planı, yeni dönem hedefleri ve projelerini Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’la paylaştı.

BAKZİFED heyetinin, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı ziyaretinde, özellikle Batı Karadeniz illeri için hükümetin geliştirdiği yeni yatırım hedeflerinin bölgede işsizliğin asgariye düşürülmesinde ve iş adamlarının yapacağı yatırımların önünün açılmasında bakanlık olarak da üzerlerine düşen sorumluluk bilinci içinde olduklarını               ifade etti.

İŞVERENLERİN VE YATIRIMCILARIN RAHATLATILMASI GEREKİR

BAKZİFED heyetinin, ziyaretinde Başkan Küpeli, imalat sanayiinin %25’ten %17.8’e düştüğüne dikkat çekip yasal düzenlemelerin işverenin daha rahat çalışabilmesine katkıda bulunulması gerektiğine dikkat çekti. Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise geleceğin meslekleri tesbit edilip ona göre yatırımların şekillenmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

TÜRKİYENİN DEPREM RİSKİNİ AZALTIYORUZ

Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve hükümet olarak Türkiye’nin deprem kuşağına göre yeni yapıların planlandığını, sağlıklı kentlerinde böylelikle ortaya çıkacağını vurguladı. BAKZİFED Başkanı Küpeli ise BAKZİFED’in Türkiye’nin ve Batı Karadeniz Bölgesinin büyümesine katkıda bulunmaya devam edeceğini kaydetti.

BAKZİFED BÖLGENİN SİNERJİSİNİ ARTIRACAK

BAKZİFED Başkanı Küpeli, BAKZİFED olarak Zonguldak, Bartın ve Karabük’te gerçekleştirmeyi düşündükleri  yatırımlar hakkında da ayrıntılı bilgi sunarak, bu yatırımların bölgenin sinercisini geliştirmede önemli rol oynayacağını söyledi.

BAKANA DEVREK BASTONU GETİRDİLER

BAKZİFED Başkanı Küpeli, ziyaret sonunda Bakan Yardımcısı Ceylan’a günün anısına  Devrek, Çaycuma, Gökçebey İş Adamları Derneği Kurucu Başkanı İsmail Külah’ın getirdiği bastonuheyetle birlikte  takdim etti.

BAKZİFED’den Ankara Çıkarması Reviewed by on . Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Genel Başkanı Bahri Küpeli, Federasyonun kurulduğu 2015 Yılı Eylül ayından bu yana Bat Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Genel Başkanı Bahri Küpeli, Federasyonun kurulduğu 2015 Yılı Eylül ayından bu yana Bat Rating: 0
6.160 okunma
scroll to top